STROJIMPORT – Machine tools, forming machines and investment units into the wide world.

oustruhy, vyvrtávačky, frézky, brusky, vrtačky, obráběcí centra

FIA 2017 Alžír

Na jubilejním 50. ročníku veletrhu se představilo 765 firem, z toho 46% zahraničních z 32 zemí světa.

Strojimport se tohoto veletrhu zúčastnil již potřetí v řadě za sebou, jako jediná česká firma s vlastním stánkem. Stánek Strojimportu byl umístěn v pavilonu „A“ – Ahaggar, kde byly expozice především firem z Turecka, Francie, Portugalska, Běloruska, Japonska a Polska. Veletrh slavnostně otevřel alžírský premiér, který se během prohlídky zastavil na krátký rozhovor s velvyslancem ČR v Alžíru, na sousedním stánku ZÚ ČR a pozdravil se i se zástupci Strojimportu.

Formou plakátů, prospektů a video prezentacemi byl na stánku Strojimportu prezentován vývozní program Strojimportu a výrobní program partnerských firem. Ze strany široké i odborné veřejnosti byl o expozici Strojimportu značný zájem. Ukazuje se, že někteří zájemci se k nám vrací po 1-2 letech již s konkrétnějšími záležitostmi. Tzn. je to běh na dlouhou trať, nestačí se ukázat pouze jednou, pokud firma sází na tuto formu prezentace.

Čestným hostem byla Ruská Federace. Nejsilnější zastoupení mělo Turecko, Rusko a Čína, které obsadili 47% výstavní plochy.

FIA 2017 Alžír

FIA 2017 Alžír