STROJIMPORT – Machine tools, forming machines and investment units into the wide world.

oustruhy, vyvrtávačky, frézky, brusky, vrtačky, obráběcí centra

O nás

Strojimport a.s. patří mezi přední vývozce českých a slovenských obráběcích a tvářecích strojů, který významnou měrou přispěl k dobrému renomé výrobních značek českých a slovenských strojů po celém světě. Společnost působí v tomto oboru již více než 60 let a za tuto dobu si vybudovala pověst solidního a stabilního partnera a odborníka s dlouholetými bohatými zkušenostmi a know-how při obchodování se zahraničím.

Po celém světě lze nalézt stroje, které Strojimport dodal prostřednictvím své rozsáhlé zahraniční zastupitelské sítě. V Evropě pracují dceřiné společnosti, které se velmi dobře zavedly na trzích Německa, Rakouska a Maďarska nejen díky technické úrovni a kvalitě dodávaných strojů, ale hlavně díky poskytované kompletní nabídce obchodních, finančních a poradenských služeb. Z hlediska prodeje strojů nezůstávají pozadu ani další evropské země, především Polsko, kde působí reprezentační kancelář Strojimportu, dále Rusko a země SNS, Holandsko a další, kde pracují i smluvní zástupci. Exportní činnost však není zaměřena pouze na Evropu. Strojimport zpracovává trhy Latinské Ameriky, zejména pak Mexiko, kde má rovněž dceřinou společnost, Brazílii, Venezuelu a dále trhy zemí arabského světa či asijské trhy, především Indii, Thajsko, Indonésii a dále pak Čínu, Sýrii, Alžírsko a další.

Kromě exportních a importních operací v oblastech tvářecích a obráběcích strojů se Strojimport specializuje i na další příbuzný sortiment a tradingové operace. V této oblasti se zaměřuje zejména na vývoz materiálů (dřevo, plech, ocel, trubky, tyčový materiál, neželezné kovy, žáruvzdorný materiál apod.), vývoz investičních celků, výrobních linek či dovoz strojů, zařízení a náhradních dílů ke strojům, které Strojimport v minulosti dovezl. Pro své partnery jsme schopni zajistit kompletní generální opravy a modernizace starších strojů.