H500

H 500 - vysoce produktivní horizontální obráběcí centrum pro komplexní třískové obrábění součástek z rozličných materiálů: oceli, šedé litiny a slitin lehkých kovů upnutých na otočném stole.
Poptat

Horizontální obráběcí centrum H500

H 500 – vysoce produktivní horizontální obráběcí centrum pro komplexní třískové obrábění součástek z rozličných materiálů: oceli, šedé litiny a slitin lehkých kovů upnutých na otočném stole. Umožňuje provádět frézovací operace ve třech na sebe kolmých souřadnicových osách X, Y, Z a v rotační ose B. Dále umožňuje provádět vrtací, vyvrtávací, vystružovací a závitovací operace. Stroj je vysoce účinný s vynikajícími vlastnostmi v pevnosti a tuhosti litinové konstrukce, které jsou předpokladem pro vysokou spolehlivost, dlouhodobou vysokou přesnost a vysokou dynamickou a tepelnou stabilitu.

Stroj je ve standardním provedení vybaven digitálními pohony, přímým odměřováním ve všech osách, souvislým otočným stolem (osa B), automatickým výměníkem palet (2 palety 500 × 500 mm), elektronickou kompenzací teplotních dilatací, automatickým zásobníkem nástrojů na 45 míst, chladicím agregátem se systémem chlazení nástrojů, automatickým ofukováním držáku nástroje, šnekovými dopravníky třísek (2 ks) a hrablovým dopravníkem třísek. Celý stroj je zakrytován. Krytování a ochrana stroje je v souladu s normami CE ( EU ) a dalšími standardními bezpečnostními normami.

Horizontální obráběcí centrum může být vybaveno dálkovou diagnostikou stroje, která pomáhá při komunikaci se zákazníkem při diagnostice a nápravě většiny stop-stavů stroje.

Lineární válečkové vedení je použito na všech osách stroje. Mazací tuky zajišťují nízké tření a zaručují dlouhou životnost válečkového vedení. Použitý mazací systém redukuje množství poruch a je šetrný vůči životnímu prostředí. Všechny osy  X, Y, Z jsou řízeny vysoce výkonnými pohony SIEMENS. Osy jsou vybaveny přímým lineárním optickoelektrickým odměřováním. U všech typů provedení lze použít jako opci nepřímé odměřování. U tohoto stroje jsou použity předepnuté kuličkové šrouby se sadou úhlových ložisek, zajišťující minimální tření při přenášení pohybových sil. 

Stroj je standardně vybaven automatickým zásobníkem o kapacitě 45 nástrojů. Jako opci lze dodat zásobník o kapacitě 75 nástrojů, případně i 99 nástrojů, což představuje konkurenční výhodu tohoto stroje ve srovnání s jinými stroji. Zvýšený počet nástrojů zároveň umožňuje flexibilně obrábět složité dílce bez nutné výměny nástrojů obsluhou stroje. Automatický výměník palet je účelně vestavěn uvnitř stroje. Zařízení pro výměnu palet přemísťuje pomocí hřebenového převodu dvě palety o rozměrech 500 x 500 mm z upínací stanice, umístěné mimo pracovní prostor, na pracovní stůl. Upínací stanice umožňuje ruční otáčení palety po 90° s aretovanou polohou, což zajišťuje rychlé a plynulé upnutí nového dílce pomocí upínacích přípravků nebo lze použít velmi oblíbený upínací systém „CHICK„

Ke stroji H 500 nabízíme širokou škálu zvláštního příslušenství.