MCG 1000 5XT

MCG 1000 5XT - multifunkční obráběcí centrum typu horní gantry, umožňující komplexní obrábění prostorově složitých a technologicky náročných dílců.
Poptat

MCG 1000 5XT – multifunkční obráběcí centrum typu horní gantry, umožňující komplexní obrábění prostorově složitých a technologicky náročných dílců, kombinovaných tvarů v pětiosém frézování i v plnohodnotných soustružnických operacích. Obráběcí centrum umí provádět frézovací operace v pěti osách, a to ve třech na sebe kolmých souřadnicových osách X, Y, Z a rotační ose C – sklopně otočný stůl s vestavným momentovým motorem umožňující operace soustružení a sklopné ose B – sklopně otočný stůl s vestavnými momentovými motory.
MCG 1000 5XT je vysoce produktivní stroj, který se vyznačuje vysokou dynamickou a tepelnou stabilitou a vysokou přesností obrábění. Jednotlivé pracovní osy se pohybují po lineárních vedeních. V základním provedení stroje je stroj vybaven přímým odměřováním ve všech osách. Stroj je vybaven řídicí systém Sinumerik 840D SL / Heidenhain TNC 640 / FANUC.  Volitelně lze u MCG 1000 5XT instalovat dálkovou diagnostiku. Ke stroji nabízíme široký sortiment zvláštního příslušenství.

Stroj je možno využít při výrobě kovových dílců pro lisařský, plastikářský, automobilový a letecký průmysl. Rovněž je vhodný pro obecné obrábění. Umožňuje obrábět dílec z pěti stran. Umožňuje technologické operace frézování, vrtání, vyvrtávání, vystružování, závitování a soustružení. Plně podporuje tvarové a HSC obrábění díky vysokým otáčkám vřetena 12 000 ot/min a nasazení prstencových motorů v rotačních osách. Obrobek může mít maximální průměr 1 000 mm, hmotnost 1 300 kg pro frézovací a 700 kg pro soustružnické operace.