KL285

KL285 – soustružnické obráběcí centrum se zcela novým označením KL, které je zkratkou z anglického Kovosvit Lathe a číslo 285 odkazuje na běžný obráběný průměr. Jedná se o výrazně inovovaný stroj nové konstrukce, který postupně nahrazuje ve výrobě svého předchůdce SP280.
Poptat

Soustružnické obráběcí centrum KL285

KL285 – soustružnické obráběcí centrum se zcela novým označením KL, které je zkratkou z anglického Kovosvit Lathe a číslo 285 odkazuje na běžný obráběný průměr. Jedná se o výrazně inovovaný stroj nové konstrukce, který postupně nahrazuje ve výrobě svého předchůdce SP280.

Litinové lože místo polymerního betonu

Soustruh KL285 se může pochlubit svojí přesností. Během testování nejpřesnější varianty Super Precision bylo dosaženo takových hodnot, že se soustružení svou přesností bez nadsázky blíží broušení, které v technologickém postupu dovolují do určité míry zcela vynechat. Vysoké přesnosti bylo dosaženo mimo jiné uložením vřeteníku na masivní konzole z polymerního betonu, jehož předností je minimalizace negativních vibrací. Kvalitní finální povrch po obrábění zajišťuje také díky nižšímu přenosu tepla, čímž se výrazně zlepšuje tepelná stabilita a odolnost celého stroje.

Nově představená varianta KL285 QIUCK je celá postavená na litinovém loži. Tento tradiční a ověřený materiál zajišťuje dostatečnou tuhost a následně i přesnost stroje. Také nástrojová hlava od společnosti Sauter je ve variantě QUICK ze standardní řady tohoto výrobce, nikoli zpřesněná, kterou Kovosvit MAS využívá u varianty Super Precision. Přes tyto rozdíly dosahuje varianta stroje QUICK všech kvalit potřebných pro standardní soustružení. Díky osmdesátileté zkušenosti výrobce se soustružením lze konstatovat, že soustruhy KL 285 QUICK dokáží uspokojit drtivou většinu koncových zákazníků. Pro ty nejnáročnější je k dispozici přesnější varianta Super Precision.

Razantní skok proti předchůdci SP280

Nové soustružnické obráběcí centrum KL285 zcela nahradilo v nabídce stroj řady SP280, který byl vyvinut o více než 10 let před KL. Oproti němu prošel výraznými inovacemi, kde je již na první pohled patrné zlepšení přístupu do pracovního prostoru. Vzdálenost od dveří k ose vřetena je pouhých 350 mm. Přehlednost podtrhuje velké okno z bezpečnostního skla do pracovního prostoru. Stroj je také energeticky optimalizován, ať hovoříme o rekuperaci energie pohonů nebo také o použití frekvenčních měničů pro řízení různých komponentů stroje. Vedle toho má zákazník možnost zvolit si šetření stlačeného vzduchu, a to vypínání hradicího vzduchu v neproduktivních časech stroje.

Při vývoji byl kladen velký důraz na jednoduchost, přívětivost a komfort pro ovládání a seřizování stroje. Vše se nastavuje přímo na panelu stroje prostřednictvím uživatelských obrazovek řídicího systému, neboť obě zařízení jsou vybavena odměřováním. Z obrazovky se nastavují také tlaky upínacích zařízení, takže obsluha stroje nemusí seřizovat (jako tomu bylo doposud) mechanické prvky pro upínání při výměně obrobku.
Přesnost stroje KL285 příznivě zvýšilo použití přímých pohonů pro kuličkové šrouby. Motor je s kuličkovým šroubem spojený spojkou bez dalšího převodu, který by snižoval přesnost. Zároveň se díky zmenšení stoupání kuličkových šroubů zvýšila přesnost polohování.
Obsluhu stroje usnadňuje také zcela nový ovládací panel s 15″ dotykovou obrazovkou, který je nejen otočný, ale též sklopný. To ocení zejména obsluha, která přímo na stroji programuje.

Soustružnické obráběcí centrum KL Soustružnické obráběcí centrum KL Soustružnické obráběcí centrum KL Soustružnické obráběcí centrum KLSoustružnické obráběcí centrum KL 

Je pro Vás tento stroj malý? Nabízíme i jeho větší variantu.