MCV 1220

MCV 1220 - vertikální portálové frézovací centrum typu horní gantry se dvěma samostatnými odnímatelnými stoly nebo jedním pevným a jedním otočným stolem ve společném (alternativně rozděleném) pracovním prostoru.
Poptat

MCV 1220 – vertikální portálové frézovací centrum typu horní gantry se dvěma samostatnými odnímatelnými stoly nebo jedním pevným a jedním otočným stolem ve společném (alternativně rozděleném) pracovním prostoru. Vysoce produktivní vertikální frézovací centrum  přímým odměřováním ve všech osách disponuje velmi vysokou přesností při obrábění a je určeno zejména do oblasti nástrojářství s uplatněním při obrábění součástí plochého nebo skříňového tvaru z oceli, šedé litiny, slitin lehkých kovů a titanu. Vzhledem k velmi vysoké dynamice, vysoké tuhosti a tlumícím vlastnostem konstrukce stroj umožňuje využití výhod HSC technologie s obráběním ve 3 – 5ti osách. Typickými obrobky jsou velké formy pro výrobu lisovacích a tvářecích nástrojů, zápustky pro kování nebo formy pro vstřikování umělých hmot, zařízení pro tváření plechů, plastů a pryží v lisařském, plastikářském, automobilovém i leteckém průmyslu.

Funkce stroje jsou řízeny CNC řídícím systémem HEIDENHAIN, SIEMENS nebo FANUC.

Stroj je ve standardním provedení vybaven digitálními pohony, přímým lineárním odměřováním, tepelnou stabilizací vřetena, vnějším chlazením nástroje, kompletně zakrytovaným pracovním prostorem, dopravníkem třísek s integrovanou nádrží chladicí
kapaliny, signalizací ukončení pracovního cyklu, regálovým zásobníkem s kapacitou 40 nástrojů, vibrodiagnostikou.

Stroj může být vybaven dálkovou diagnostikou stroje, která pomáhá při komunikaci se zákazníkem při diagnostice a nápravě většiny stop-stavů stroje.

Ke stroji MCV 1220 nabízíme širokou škálu zvláštního příslušenství.