MCV 1210

MCV 1210 - vysoce produktivní portálové obráběcí centrum se širokým uplatněním při obrábění těch nejsložitějších prostorových tvarů ve třech (nebo v pěti) osách.
Poptat

Vertikální portálové obráběcí centrum MCV 1210

MCV 1210 – vysoce produktivní vertikální portálové obráběcí centrum se širokým uplatněním při obrábění těch nejsložitějších prostorových tvarů ve třech (nebo v pěti) osách. Vzhledem k velmi vysoké dynamice, vysoké tuhosti a tlumícím vlastnostem konstrukce stroj umožňuje využití výhod HSC technologie. MCV 1210 – stroj typu horní gantry má vřeteno uloženo v motorové vřetenové jednotce zabudované ve smykadle. Veškeré pohyby tohoto portálového obráběcího centra jsou realizovány prostřednictvím lineárního vedení s valivými elementy. Přímé odměřování polohy v osách X, Y, Z je prováděno přímo absolutními odměřovacími jednotkami.

Funkce stroje jsou řízeny CNC řídícím systémem HEIDENHAIN, SIEMENS nebo FANUC. Stroj je ve standardním provedení vybaven digitálními pohony, přímým lineárním odměřováním, tepelnou stabilizací vřetena, vnějším chlazení nástroje, kompletně zakrytovaným pracovním prostorem, dopravníkem třísek s integrovanou nádrží chladící kapaliny, signalizací ukončení pracovního cyklu, zásobníkem nástrojů na 30 míst, vibrodiagnostikou.

Ve standardním provedení je stroj vybaven třemi CNC řízenými osami:

  • Osa X – horizontální pojezd křížového suportu se smýkadlem v příčném směru po příčníku
  • Osa Y –  horizontální pojezd příčníku po horní straně bočnic v podélném směru
  • Osa Z –  svislý pojezd smýkadla nesoucího vřeteník

Jako volitelné vybavení může být stroj vybaven  pěti CNC řízenými osami:

  • Osa C –  otočný pohyb stolu (volitelné vybavení)
  • Osa A –  kývavý pohyb stolu (volitelné vybavení)

Koncepce krytování zajišťuje bezproblémové nakládání rozměrných obrobků, dobrý přístup i viditelnost do pracovního prostoru.

Mezi výhody, které upřednostňují MCV1210, patří vysoká tuhost rámu stroje, konstantní dynamika (obrobek stojí), vysoká přesnost, vysoký řezný výkon a stabilita v řezu, dobré tlumící schopnosti, velmi dobrý poměr ceny a výkonu, užitné vlastnosti a široké technologické možnosti, rozsáhlá produkčnost (víceosé obrábění, multiprofesnost, obrábění na 1 upnutí atd.), kompaktní rozměry a malý zástavbový prostor vzhledem k velikosti obrobku. Dobrá ergonomie pracoviště, krátký dosah do pracovního prostoru, snadné nakládání obrobku zepředu i shora přispívá ke spokojenosti obsluhy.

Maximálním využití stroje zajišťuje zejména zákaznická podpora, široká stavebnicovost, modifikovatelnost, variabilita a možnosti pozdější rozšiřitelnosti.

Stroj může být vybaven dálkovou diagnostikou stroje, která pomáhá při komunikaci se zákazníkem při diagnostice a nápravě většiny stop-stavů stroje.

Ke stroji MCV 1210 nabízíme širokou škálu zvláštního příslušenství.