SKD

SKD - dvoustojanový svislý soustruh (karusel) s vysokým řezným výkonem a vysokou konstrukční tuhostí.
Poptat

Dvoustojanový svislý soustruh (karusel) SKD

SKD – dvoustojanový svislý soustruh (karusel) s vysokým řezným výkonem a vysokou konstrukční tuhostí. Základ stroje tvoří litinové odlitky zaručující, geometrickou přesnost a dlouhou životnost stroje. Velmi stabilní konstrukce předurčuje tento karusel pro těžké obrábění např. hrubování odlitků výkovků, ale také přesné obrábění, frézování a broušení až do celkové hmotnosti obráběného dílce 320 tun s průměrem upínací desky až 8 metrů. Dvoustojanový karusel SKD nachází své uplatnění například při obrábění vodních turbín, částí větrných elektráren nebo součástí parních turbín.

Stroj SKD 50/53 je konstruován podle nejnovějších požadavků na technický design a vyráběn z kvalitních materiálů a subdodávek, s kontrolovaným procesem konstrukce, výroby a montáže podle ISO9001:2000.

 

Dvoustojanový karusel SKD podle rozsahu vybavení umožňuje:

V režimu soustružení
  • soustružení čelních, válcových, kuželových i obecných rotačních vnitřních i vnějších ploch
  • soustružení vnitřních a vnějších závitů na válcové i kuželové ploše, s konstantním i proměnným stoupáním
  • čelní i obvodové broušení čelních i válcových, vnitřních i vnějších ploch (u stroje vybaveného brousícím zařízením)
V režimu frézování
  • frézování ploch a souosých drážek při posuvu suportu (osa X nebo Z) nebo rotačního posuvu upínací desky (osa C)
  • frézování mimostředných drážek a obecných tvarů při interpolaci os X, Z a C
  • vyvrtávání a vrtání otvorů v ose i mimo osu upínací desky s využitím přesného polohování
  • řezání závitů v ose i mimo osu upínací desky
  • frézování, vrtání a řezání závitů pod různými úhly vzhledem k ose upínací desky (u stroje vybaveného úhlovou frézovací hlavou)

Rám dvoustojanového provedení stroje sestává z pravého a levého stojanu, příčky, příčníku a nosníku se zařízením pro zvedání příčníku.

Stojany jsou skříňové litinové odlitky s vysokou tuhostí, nosník je svařenec.

Příčník a příčka jsou také litinové odlitky. Dolní vodící plocha příčníku je obložena kalenými lištami. Příčník je vertikálně přestavován po stojanu pomocí pohybových šroubů. Je vybaven hydromechanickým zpevňovacím zařízením. Rovnoběžná poloha příčníku vůči upínací desce je zajištěna polohovacím zařízením, sestávajícím z dvojice polohovacích jednotek s hydraulicky ovládanými písty a dvojice nosných hřebenů, upevněných na stojanech. Vzdálenost indexovacích kroků je 300 mm. Kódování polohy je zajištěno řadovým koncovým spínačem a kombinací narážek. Kombinace nosné a pojistné matice zabraňuje samovolnému sjetí příčníku v případě poruchy. Vedení na příčníku a na stojanech pod příčníkem jsou zakrytována teleskopickými kryty.