O nás

Strojimport a.s. patří mezi přední vývozce českých a slovenských obráběcích a tvářecích strojů, který významnou měrou přispěl k dobrému renomé výrobních značek českých a slovenských strojů po celém světě. Společnost působí v tomto oboru nepřetržitě již od roku 1953 a za tuto dobu si vybudovala pověst solidního a stabilního partnera a odborníka s dlouholetými bohatými zkušenostmi a know-how při obchodování se zahraničím.

Po celém světě lze nalézt stroje, které Strojimport dodal prostřednictvím své rozsáhlé zahraniční zastupitelské sítě. V Evropě pracují dceřiné společnosti, které se velmi dobře zavedly na trzích Německa, Rakouska, Maďarska, Rumunska nejen díky technické úrovni a kvalitě dodávaných strojů, ale hlavně díky poskytované kompletní nabídce obchodních, finančních a poradenských služeb. Z hlediska prodeje strojů nezůstávají pozadu ani další evropské země, především Polsko, kde působí ve Wroclawi reprezentační kancelář Strojimportu, dále v Srbsku s působností v Bělehradě pro trh zemí bývalé Jugoslávie a další, kde pracují i naši smluvní zástupci. Exportní činnost však není zaměřena pouze na Evropu. Strojimport zpracovává trhy Latinské Ameriky – Mexika, Brazílie, Chile, Argentiny, Peru, Kolumbie, Venezuely a dále trhy zemí arabského světa či asijské trhy, především Indii, Thajsko, Indonésii a dále pak Čínu, Alžírsko, Austrálii, Nový Zéland a další.

Kromě exportu a importu v oblastech tvářecích a obráběcích strojů se Strojimport specializuje i na další příbuzný sortiment a tradingové činnosti. V této oblasti se jedná zejména o vývoz materiálů (plech, ocel, trubky, tyčový materiál, neželezné kovy, žáruvzdorný materiál, plastové granuláty apod.), vývoz investičních celků, výrobních linek či dovoz strojů, zařízení a náhradních dílů ke strojům, které Strojimport v minulosti dovezl. Pro své partnery jsme schopni zajistit kompletní generální opravy a modernizace starších strojů.

MAPA OBCHODŮ V OBDOBÍ 2012-2022