MCG 1000i

MCG 1000i - multifunkční obráběcí centrum typu horní gantry, umožňující komplexní obrábění prostorově složitých a technologicky náročných dílců.
Poptat

MCG 1000i – vysoce produktivní multifunkční obráběcí centrum typu horní gantry, umožňující komplexní obrábění prostorově složitých a technologicky náročných dílců, kombinovaných tvarů v pětiosém frézování i v plnohodnotných soustružnických operacích. Obráběcí centrum umí provádět frézovací operace v pěti osách, a to ve třech na sebe kolmých souřadnicových osách X, Y, Z a rotační ose C – sklopně otočný stůl s vestavným momentovým motorem umožňující operace soustružení a sklopné ose B – sklopně otočný stůl s vestavnými momentovými motory.
MCG 1000i je vysoce produktivní stroj, který se vyznačuje vysokou dynamickou a tepelnou stabilitou a vysokou přesností obrábění. Jednotlivé pracovní osy se pohybují po lineárních vedeních. V základním provedení stroje je stroj vybaven přímým odměřováním ve všech osách. Stroj je vybaven řídicím systémem Sinumerik 840D SL / Heidenhain TNC 640 / FANUC. Volitelně lze u MCG 1000 5XT instalovat dálkovou diagnostiku, která usnadňuje rychlé servisní zásahy a vzdálenou diagnostiku stroje. Ke stroji nabízíme široký sortiment zvláštního i speciálního příslušenství.

Multifunkční obráběcí centrum MCG je možno využít při výrobě kovových dílců pro lisařský, plastikářský, automobilový a letecký průmysl. Rovněž je vhodný pro obecné obrábění. Umožňuje obrábět dílec z pěti stran. Umožňuje technologické operace frézování, vrtání, vyvrtávání, vystružování, závitování a soustružení. Plně podporuje tvarové a HSC obrábění díky vysokým otáčkám vřetena 12.000 otáček za min. a nasazení prstencových motorů v rotačních osách. Multifunkční obráběcí centrum zvládá opracovat obrobek s maximálním průměrem 1.000 mm, hmotností 1.100 kg pro frézovací a 700 kg pro soustružnické operace.

Výhody stroje:

  • Multifunkční 3 až 6 osé řešení
  • Technologie frézování a soustružení
  • Pevný nebo otočný stůl
  • Vysoká dynamika a tepelná stabilita
  • Plně symetrický skelet stroje
  • Uložení smykadla typu box in box
  • Vysoká přesnost při obrábění
  • Zásobník nástrojů pro 50 (30) nástrojů
  • Rychlý čas výměny nástroje 2,3 sekundy

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/5/e/5ea55eb5-0be7-4ee6-91ff-dfd030e72ebb/strojimport.cz/web/wp-content/themes/strojimport/single.php on line 98