ZHW

ZHW - jednoduchý stolní hydraulický lis s otevřeným rámem tvaru "C".
Poptat

Stolní hydraulický lis ZHW

ZHW – jednoduchý stolní hydraulický lis s otevřeným rámem tvaru “C”. Lis je použitelný pro montážní práce, tahy, děrování, ohyby, nýtování, stříhání, rovnání a značení. Jejich dostatečná lisovací síla umožňuje tvarovat především kovové materiály s malým průřezem. Přes své malé rozměry mají charakteristické vlastnosti velkých lisů – zejména tři rychlosti ovládání beranu a možnost jejich regulace. Dle přání zákazníka Jsou lisy dodávány se standardním nebo zvláštním příslušenstvím.

Rám lisu je svařované otevřené koncepce. Robustní svarky jsou svařeny z atestovaných tlustých plechů a následně žíhány. Nosné svary jsou kontrolovány ultrazvukem. Pružnostně–pevnostní výpočet ocelové konstrukce je prováděn metodou konečných prvků.

Beran lisu je přesně veden dvěma páry povrchově kalených a přesně broušených vodících tyčí z jakostní oceli v bezúdržbových pouzdrech.

Hydraulické válce jsou vyrobeny z jakostní kované oceli. Pístnice je tvrdě chromována a přesně broušena. Válce jsou osazeny špičkovým těsnivem firmy SHAMBAN nebo Hennlich.

Hydraulický rozvod je moderně uspořádán do bloků na nádrži. Obvod je složen převážně z prvků firmy Bosch-Rexroth a Parker nebo Hytos. Součástí rozvodu je trvalá filtrace oleje a jako zvláštní příslušenství i výkonná chladící jednotka. Průtok, resp. rychlost se na agregátu nastavuje dálkově pomocí elektronických proporcionálních ventilů. Součástí obvodu je zařízení pro udržování beranu proti pádu v každém místě zdvihu. Obvody jsou jištěny proti přetížení. Beran je jištěn proti sjetí vlastní vahou. Tlak je indikován pomocí digitálního snímače na displeji s tlakovým spínačem. Nádrž je integrována v rámu lisu.

Elektrické vybavení lisu je modulové koncepce. Řídící automat S7-300 je firmy SIEMENS. Hlavní rozváděč obsahuje řadu bezpečnostních modulů pro nepřetržitou kontrolu elektrických obvodů. Obvod je složen z prvků renomovaných firem. Elektromotory jsou dodávkou firmy SIEMENS. Provozní stavy jsou indikovány kontrolkami na čelním panelu rozváděče. V případě použití Panelu SIEMENS  jsou parametry nastavovány a zobrazovány na operátorském panelu.

Bezpečnost práce na hydraulickém lisu je garantována aplikací nejnovějších poznatků a zohledněním nejpřísnějších harmonizovaných norem a norem platných na území Evropské unie. Je aplikována zdvojená bezpečnost jak v hydraulickém, tak v elektrickém systému použitím bezpečnostních modulů předních světových výrobců (SIEMENS, TELEMECANIQUE, REXROTH).