WFT 13 CNC

WFT 13 CNC - horizontální vyvrtávačka, která představuje využití nejnovějších technologií v konstrukci horizontálních stolových vyvrtávaček na současném na trhu. Díky výkonnému a tuhému vřeteníku, vysoké axiální síle a nejpřesnějšímu stolu ve své kategorii je WFT 13 schopná splnit nejnáročnější požadavky zákazníků.
Poptat

Horizontální stolová vyvrtávačka WFT 13 CNC

WFT 13 CNC – horizontální vyvrtávačka, která představuje využití nejnovějších technologií v konstrukci horizontálních stolových vyvrtávaček na současném na trhu. Díky výkonnému a tuhému vřeteníku, vysoké axiální síle a nejpřesnějšímu stolu ve své kategorii je WFT 13 schopná splnit nejnáročnější požadavky zákazníků. Vyvrtávačka typu WFT 13 je určená pro uživatele vyžadující stroj s vysokým řezným výkonem, širokým technologickým využitím, vysokou provozní spolehlivostí a jednoduchou obsluhou. Horizontální vyvrtávačka WFT 13 poskytuje možnost efektivního obrábění velkých a těžkých obrobků při zachování vysoké přesnosti a kvality povrchů. Ke stroji nabízíme široký sortiment příslušenství.

Nejmodernější řídicí systémy (Heidenhain iTNC 530 / Fanuc 31i / Siemens 840D sl) zajišťují pohodlnou manipulaci se strojem a poskytují uživateli mnoho užitečných funkcí. WFT 13 s 5ti osami (X, Y, Z, W a B). Ve verzi „R“ je přidána 6tá osa V (posuvník).

WFT 13 je vybaven standardním stoupajícím vřetenem se zdvihem 730 mm na ose W. K pohonu stoupajícího vřetena je použit asynchronní servomotor Siemens s plynule nastavitelnou rychlostí a planetová dvoustupňová převodovka (s převodovým poměrem 1 : 5,5 pro hrubovací a silové operace a 1: 1 pro normální provoz). Přepínání převodových stupňů probíhá automaticky v závislosti na zadaných otáčkách vřetena. Stroje WFT mají vysoký vrtný výkon díky osové síle 30 000 N.
Vřeteno je vybaveno automatickým držákem nástrojů s hydraulickým válcem pro uvolnění nástroje. Ložiska vřeteníku SKF jsou automaticky mazána stálým přísunem maziva. Vřeteno je vybaveno kuželem ISO 50 podle DIN 69871/2 a proudem vzduchu.
Uvnitř vřeteníku jsou 4 teplotní senzory, které snižují riziko přehřátí jednotlivých dílů. Dva z nich jsou umístěny v blízkosti chlazení ložisek, jeden v blízkosti ložisek řemenic a jeden v blízkosti kluzných ložisek (volitelně). Po dosažení maximální teploty 55 ° C se stroj automaticky vypne.

Točna se skládá ze tří hlavních částí: podélného stolu, vozíku a upevňovací desky stolu. Tyto díly jsou vyrobeny z pevného žebrovaného odlitku, který je tepelně stabilizován. Upínací deska je uložena na příčném valivém ložisku, které zajišťuje, že díly lze obrábět s minimálním pasivním odporem. Rotační pohyb stolu zajišťují dva převody. Součástí standardní výbavy je dvoustupňový systém se dvěma servy.
Přesnost obrábění zajišťují čtyři hydraulické upínače, které zajišťují otočný stůl v libovolné zvolené poloze. Maximální upínací síla je 17 100 Nm. Možné rozměry upínací desky stolu: 1600 x 1800/1800 x 2200/1800 x 2600/2000 x 2400/2000 x 3000 mm), poloměr otáčení 0-360 °, přesnost polohování 0,001 °.