WHN 130 (Q, MC)

CNC WHN (Q) 13/15 - Univerzální stroj pro obrábění netočivých větších a těžších obrobků ze šedé litiny, ocelových odlitků a oceli do hmotnosti 25 t Stroj může být doplněn řadou dalších speciálních technologických doplňků, které značně rozšiřují aplikační možnosti stroje.
Poptat

Vodorovná vyvrtávačka WHN 130

WHN 130 (Q, MC) – vodorovná vyvrtávačka WHN špičkové technické úrovně odpovídající potřebám moderní progresivní technologie s nabídkou možnosti efektivního obrábění s velkým řezným výkonem a velmi vysokou přesností. Pro svojí efektivitu je určen pro velmi náročné zákazníky, kteří na něm uplatní i velmi náročné a složité technologické postupy. Stavebnicová konstrukce stroje nabízí zákazníkovi široký výběr variant ve všech parametrech a umožňuje tak zvolit optimální provedení odpovídající specifickým potřebám jeho technologie obrábění. Stroje jsou osazovány řídicím systémem SINUMERIK 840 DHEIDENHAIN iTNC530 nebo FANUC 31i.

Horizontální stolní vyvrtávačka typu WHN 130 (Q, MC) se zatahovacím pracovním vřetenem je středně velký typ představující pokročilou generaci CNC vyvrtávacích strojů, který se vyznačuje vysokou úrovní výkonových parametrů a uživatelského komfortu, na základě technicky vhodného konceptu a široké škály variant parametrů a užitných funkcí.
Pohodlí celkové nabídky vychází zejména z modulárního konceptu této generace strojů, jejich periferií a vybavení.
V případě potřeby lze na otočný stůl připevnit obrobky na technologické paletě.
Hlavní aplikace stroje je orientována na obrábění netočivých, středně velkých a těžkých obrobků převážně z litiny, lité oceli a oceli, včetně nejnáročnějších technologických operací.
K rozšíření pracovních schopností stroje a zajištění jeho plného provozu se používá speciální zařízení, periferní zařízení a speciální vybavení, zejména technologického charakteru.
Parametry stroje, úroveň a rozsah jeho vybavení a rozložení výsledného technologického výsledku lze plně optimalizovat podle potřeb obsluhy.
Horizontální vyvrtávačka WHN 130 (Q, MC) je frézovací a vyvrtávací stroj se systémem lože ve tvaru T, tj. s příčně nastavitelným otočným stolem, případně technologickou paletou a podélně stavitelným stojanem.
Základem stroje je podélné a příčné lože, na které rovnoběžně s osou pracovního vřetena nasouvá saně se stojanem a vřeteníkem s výsuvným vřetenem a kolmo s otočným stolem nebo technologickou paletou kolmo k ose pracovního vřetena.
Stroj je plynule řízen v 5 osách.

Varianty vodorovné vyvrtávačky WHN130

  • WHN 130 – základní verze
  • WHN 130 Q – stroj s automatickou výměnou nástrojů (AVN)
  • WHN 130 MC – provedení stroje jako obráběcího centra s automatickou výměnou nástrojů a automatickou výměnou součásti (AVO) na technologické paletě