MORI-SAY 657AC, 667AC

MORI-SAY 657AC, 667AC - šestivřetenový soustružnický automat  který je koncepčně shodný s řadou automatů MORY-SAY. Svojí konstrukcí Je určen pro hromadnou a sériovou výrobu přesných součástí z tyčového materiálu o průměrech 57 mm respektive 67 mm.
Poptat

MORI-SAY 657AC, 667AC – šestivřetenový soustružnický automat, který je koncepčně shodný s řadou automatů MORY-SAY. Tento stroj s vysokou tuhostí při obrábění je určen pro hromadnou a sériovou výrobu přesných součástí z tyčového materiálu o průměrech 57 mm respektive 67 mm. Stroj je plně mechanický s regulačním posuvovým a vřetenovým motorem řízeným programovatelným automatem. Tento vícevřetenový automat může vyrábět i dvě rozdílné součásti a pracovat jako dvakrát třívřetenový. Se strojem se dosahuje dlouhodobé vysoké přesnosti při hromadné a sériové výrobě.

Stroje MORI-SAY 657 AC jsou vyráběny v základních verzích plně mechanické s proměnnou rychlostí posuvu a řízení vřetenových motorů programovatelným zařízením s různým počtem číselných možností a přizpůsobí se různým typům kleštin.

Automatické stroje MORI-SAY 657, 667 jsou také vybaveny nástavcem pro libovolné zastavení vřetena v pracovních stanicích I až VI. Nástavec umožňuje další způsoby obrábění obrobků – bez otáčení (příčné vrtání, řezání závitů, rovinné frézování atd.).
Automat je dodáván převážně upravený pro výrobu betonového dílu podle předběžné vzájemné dohody nebo neupravený s volitelným vybavením podle přání zákazníka a pouze výjimečně neupravený bez jakéhokoli volitelného vybavení.

Automat má možnost indexování bubnu vřetena vždy o jednu pracovní polohu. Otáčky vřeten lze plynule volit pomocí regulačního motoru. Pracovní doby (posuvy) jsou odvozeny z nezávislého regulačního pohonu, který umožňuje nastavení požadované pracovní doby (posuvu) v celém rozsahu pro provozní režim i pro operace nastavení.
Je uzpůsoben pro dodatečnou montáž volitelného vybavení a zařízení pro podávání tyčí v pracovní poloze III.
Funkční pohyby se provádějí mechanicky, rotační pohyby pomocí ozubení, lineární pohyby pomocí nastavitelných mechanismů vahadel s vyměnitelnými kotoučovými vačkami. Zastavení tyče je ovládáno také mechanicky.
Skříň pohonů je namontována na pravé straně základny stroje, zatímco skříň vřeteníku s bubnem vřetena na levé straně. Oba boxy jsou ve svých horních částech propojeny příčným nosníkem.

Automatický stroj MORI-SAY 657 SAC je vybaven také vřetenovými spojkami a vřetenové brzdy.

Stroj ve standardní verzi obsahuje:

Zajišťování vřetenového bubnu trojicí věnců s čelním ozubením
Motory SIEMENS SIMODRIVE s plynulou regulací otáček
PLC – programovatelný automat
SIEMENS SIMATIC model S7-300
6 příčných a 6 podélných suportů
4 křížové suporty v 1., 2., 4. a 5. poloze
Podávání, upínání a doraz v 6. poloze
4 pojistné spojky proti přetížení suportů
Standardní vedení materiálu