SUA 63 Numeric

SUA 63 NUMERIC - numericky řízený univerzální hrotový soustruh, který je určen pro hrubovací a finální práce na hřídelových i přírubových součástech, také pro řezání závitů, vyvrtávání, soustružení kuželů i různých tvarových rotačních ploch.
Poptat

Universální hrotový soustruh SUA 63

Stroj SUA 63 Numeric je universální hrotový soustruh numericky řízený, který je určen pro hrubovací a dokončovací práce hřídelových i přírubových součástí. Dále pro řezání závitů, vyvrtávání, soustružení kuželů i různých tvarových rotačních ploch. Výkon hlavního motoru 30 kW umožňuje výkonné soustružení obrobků až do váhy 6000 kg bez opěrky a až 8000 kg s opěrkou. Je možné dosáhnout krouticího momentu na vřetenu až 6300 Nm.

Stroj má vodorovné lože velmi tuhé a stabilní konstrukce, vodicí plochy lože jsou kalené a broušené. Protiplochy na podélných saních jsou obloženy kluznou hmotou Turcite B z důvodu odstranění trhavých pohybů při malých posuvech. Soustruh SUA 63 Numeric je stroj s automatickým řízením cyklu, který je možné volitelně vybavit řídicím systémem od firmy Heidenhain, Fagor nebo Siemens. Velkou výhodou stroje je  automatické hydraulické řazení třech převodových stupňů. V těchto převodových stupních jsou otáčky vřetena plynule měnitelné. Hlavní pohon je realizován vřetenovým motorem. Náhon podélného posuvu – osa Z, je proveden servopohonem, přímo na kuličkový šroub. Náhon příčného posuvu – osa X, je realizován servopohonem, přímo na kuličkový šroub. Odměřování obou posuvů je provedeno rotačními snímači umístěnými na servomotorech. Mazání ozubených kol ve vřeteníku a ovládání hydraulické pružinové brzdy vřetena i hydraulických přesouvačů zajišťuje samostatný mazací a hydraulický agregát připevněný na zadní část lože.

Monitor a ovládací panel řídicího systému stroje je vestavěn do skříňky ovládacího panelu, která je umístěna před krytem pracovního prostoru se dvěma ručními elektronickými kolečky k saním podélného posuvu.

Další možnosti výbavy:

Soustruh je možné vybavit jak ručně ovládanými nožovými hlavami, tak vícepolohovými CNC řízenými hlavami od různých firem. Dále je možné jej vybavit velkým množstvím zvláštního příslušenství i příslušenstvím konstruovaným na zakázku včetně dopravníku třísek. Elektrovýzbroj a řídicí systém jsou umístěny ve skříni elektrického rozvaděče, který je umístěn vedle stroje, poblíž místa obsluhy.

Bezpečnost:

PLNÉ ZAKRYTOVÁNÍ STROJE – soustruh numericky řízený je zakrytovaný kompaktní zadní stěnou a přesuvnými zadními dveřmi. Soustruh je v základu vybaven dálkovou diagnostikou.

Všechna nebezpečná místa pro obsluhu jsou z důvodu bezpečnosti zakrytována. Kryty, které lze otevírat jsou opatřeny bezpečnostními spínači. Soustruh SUA 63 splňuje bezpečnostní požadavky a předpisy pro značku shody “CE”.