MMC 1500

MMC 1500 - kovoobráběcí stroje, které jsou určeny pro přesné a rychlé obrábění obecných tvarových ploch, vrtání, vyvrtávání, vystružování, řezání závitů a frézování větších a tvarově složitých dílců.
Poptat

MMC 1500 – portálové frézovací obráběcí centrum, které je určeno pro přesné a rychlé obrábění obecných tvarových ploch, vrtání, vyvrtávání, vystružování, řezání závitů a frézování větších a tvarově složitých dílců. V nabídce jsou ve variantě: Jednostolová a dvoustolová dual table „DT”  a varianty vřeten: POWER PLUS, POWER, SPRINT, SPEED. Stroj se vyznačuje vysokou přesností a dynamikou v osách X, Y, Z (rychloposuvy až 45 000 mm/min a zrychlení 5 m/s-2.). Disponuje rozměrem upínací plochy stolu 1500 × 1000 mm. V případě provedení „DT“ (Dual Table) je rozdělen na dva samostatné stoly velikosti 720 x 1000 mm. Oba pracovní prostory jsou také kompletně zakrytovány a odděleny. Volitelný řídící systém HEIDENHAIN nebo SIEMENS.

Přesnost – Stroj splňuje normy přesnosti ISO 3070 a VDI / DGQ 3441.

Design a pracovní oblast – design stroje je optimalizován nejen metodou konečných prvků, ale také optimalizací počítačového prostoru. Pracovní plocha 1500 x 1300 x 800 mm.

Automatická výměna nástroje je standardní funkcí tohoto typu stroje, která poskytuje možnost pracovat v automatickém cyklu. Pohyby stolu, průřezu a posuvníku lze použít současně. Pomocí speciálního příslušenství (otočný stůl s vodorovnou osou) na stroji je možné zpracovávat díly ze čtyř stran a zpracovávat šroubovicové čáry. Je možné použít produktivní nástroj s centralizovaným pohonem chladicí kapaliny.

Ergonomie, systém odstraňování třísek a přívodu chladicí kapaliny, ekologie – stroj je navržen tak, aby zajišťoval snadné použití a splňoval vysoké požadavky na bezpečnost během provozu. Automatické dopravníky třísek a pohodlné rozložení strojů šetří čas potřebný na údržbu. Z hlediska ochrany životního prostředí stroj splňuje všechna přísná kritéria. Pracovní prostor je zcela uzavřen kryty, které chrání před odletujícími třískami a zabraňují úniku chladicí kapaliny. Chladicí kapalina cirkuluje v uzavřeném okruhu. Při obrábění s centrálním pohonem chladicí kapaliny je také možné přidat možnost odsávání par z pracovního prostoru.

Diagnostika a monitorování stroje – sledování výkonu a technologického času s výstupem dat do počítače prostřednictvím místní sítě, poskytuje managementu výroby příležitost analyzovat kvalitu práce obsluhy stroje. JSC „KOVOSVIT MAS“ nabízí také vzdálenou diagnostiku stroje, která sleduje technické a technologické parametry stroje, s jeho pomocí je možné vést „on-line“ komunikaci mezi zákazníkem a JSC „KOVOSVIT MAS“. Je možné sledovat zatížení vřetena, úroveň vibrací, házení nástroje, motohodiny atd.