MCV 1000 Rapid / Sprint / Speed / Power

MCV 1000 - vertikální 3 osé obráběcí centrum, které pomocí vysokorychlostních vřeten a vysokými rychloposuvy zajišťuje efektivní obrábění. 
Poptat

MCV 1000 – vertikální tříosé obráběcí centrum, které pomocí vysokorychlostních vřeten a vysokými rychloposuvy zajišťuje efektivní obrábění. Bezpečnost obsluhy zajišťuje vodotěsné kabinové zakrytování pracovního prostoru s levými bočními prosklenými dveřmi. Silové a velice přesné obrábění složitých dílců je zajištěno pomocí vysoké tuhosti nosného rámu. Dynamika lineárních os umožňuje vysokorychlostní obrábění forem. Ke stroji nabízíme širokou nabídku zvláštního příslušenství.

CHARAKTERISTICKÉ VLASTNOSTI STROJE:

  • pohyblivé části stroje (lože, stůl a vřeteník) jsou uloženy na válečkových lineárních vedeních
  • silné vřeteno
  • digitální střídavé pohony HEIDENHAIN (SIEMENS) pohánějící vřeteno a osy X, Y, Z
  • polohování lineárními měřítky
  • centrální upnutí nástroje
  • Řídicí systém HEIDENHAIN iTNC 530 HSCI

Stroj je navržen tak, aby pracoval v běžném dílenském prostředí, bez vlivu agresivních výparů a prachových částic. Teplota by měla být udržována v rozmezí od + 5° do 40° C, průměrná teplota nesmí překročit max. 35° C. vlhkost vzduchu 70%. Přesnost stroje je zaručena při teplotě pracovního prostředí 20 +/- 2° C.
V případě obrábění nestandardních materiálů (např. Grafit, keramika, dřevo, barevné kovy) si vyhrazujeme právo diskutovat o způsobu odstraňování třísek z pracovního prostoru (odsávání par, filtrace chladicí kapaliny, separace plovoucích třísek a další technické a technologické podmínky).