MCU 1100VT -5X

MCU 1100V - vertikální obráběcí centrum s konstrukcí typu horní gantry a s nejširším technologickým využitím: soustružení, souvislé pětiosé frézování, ostatní technologie (vrtání, vyvrtávání, vystružení, řezání závitů) s maximální produktivitou a vysokou přesností.
Poptat

MCU 1100VT 5X – vertikální obráběcí centrum s konstrukcí typu horní gantry a s nejširším technologickým využitím: soustružení, souvislé pětiosé frézování, ostatní technologie (vrtání, vyvrtávání, vystružení, řezání závitů) s maximální produktivitou a vysokou přesností. Obrábí ocel, litinu, železné i neželezné kovy, plasty, dřevo, grafit. Stroj umožňuje dálkovou diagnostiku, monitoring výroby, automatizaci a paletizaci. Hlavní konstrukční předností stroje je unikátní uložení smykadla, které v sobě kombinuje přednosti kluzného a valivého vedení, což přináší vysokou tuhost, přesnost uložení a pohlcování  nežádoucích vibrací při silovém obrábění a maximálním výsuvu osy Z. Centum MCV 1000 umožňuje nejširší technologické využití, kterým je souvislé pětiosé frézování, soustružení a ostatní technologie jako např. vrtání, vyvrtávání, vystružování a řezání závitů). Všechny nosné  konstrukční prvky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní litiny, která zabezpečuje tuhost a také vysoké tlumicí schopnosti a teplotní stabilitu celého stroje. Stroje je možno vybavit vysokootáčkovým vřeteny, která mají 24 000 ot/min, ale i vřeteny silovými s krouticím momentem až 654 Nm. Stroj najde své uplatnění téměř ve všech segmentech průmyslu napříč veškerými odvětvími, kde je třeba obrábět střední ale i velké součásti do Ø 1 250 milimetrů. Své hlavní uplatnění nalézá v energetickém průmyslu při výrobě lopatek vodních a parních turbín, impellerů, statorových a rotorových kol, ale také v průmyslu automobilovém, leteckém a strojírenském. Z Hlediska ekologického provozu je stroj vybaven např. funkcí „zelená planeta“, která zajišťuje automatické odpojování silových obvodů či optimalizuje výkon vřetene.

HLAVNÍ FUNKCE VERTIKÁLNÍHO OBRÁBĚCÍHO CENTRA:

  • spojité 5osé obrábění + široká nabídka speciálního příslušenství → univerzálnost
  • stroj k dispozici také s možností soustružení → multifunkčnost
  • vysoká dynamika lineárních i rotačních os → produktivita
  • vysoká tuhost, přesnost a tepelná stabilita → dlouhodobá kvalita
  • prvotřídní komponenty → dlouhodobá životnost
  • výměna palety → automatizace
  • vynikající přístup do pracovního prostoru → ergonomie
  • vzdálená diagnostika → servis a podpora na dlouhé vzdálenosti
  • on-line monitorování, služba textových zpráv → reporting

PRACOVNÍ PROSTŘEDÍ STROJE:

Stroj je navržen tak, aby pracoval v běžném dílenském prostředí, bez vlivu agresivních výparů a prachových částic. Teplota by měla být udržována v rozmezí od + 5° do 40° C, průměrná teplota nesmí překročit max. 35 ° C. vlhkost vzduchu 70%. Přesnost stroje je zajištěna při okolní teplotě + 20° C +/- 2° C.